SEO Nedir Nasıl Yapılır?

Hepimiz biliriz ki arama motorundan çıkan sonuçlardan ilk sıralarda olanlara daha çok bakarız. Bunun nedeni ilk sayfada çıkan sonuçları daha güvenilir bulmamızdır. Bu sonuçlar daha fazla okunan sayfalardan meydana gelmektedir. SEO çalışmalarının site üzerindeki etkileri burada ortaya çıkar. İyi bir SEO çalışması sitenin yükselmesini sağlarken, amatör bir çalışma ise zarar görerek sıralamada gerilemesine neden olabilir.

SEO Nedir?

İngilizce Search engine optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan SEO, dilimize arama motoru optimizasyonu olarak geçmiştir. Günümüzde büyük ya da küçük işletmelerin birçoğu sitelerini arama motoruna uygun hale getirmek istemektedir. Pazarlama konusunda byük katkısı olan bu çalışmalar sayesinde satış oranlarını arttırmak mümkündür.
SEO yapılmasının amacı bir web sitesinin arama motorunda üst sıralara çıkmasını sağlamaktır. Bunun için sitenin arama motorunun kriterlerine uygun hale gelmesi için çalışmalar yapılır. Çalışmalar site içi ve site dışı olarak iki farklı şekilde yürütülür. Her türlü çalışmanın siteye önemli katkıları bulunacaktır.

Site İçi SEO Nedir?

SEO çalışmaları yapılacak bir site için ilk önce site içi analiz edilir. Site içinin analizi sırasında arama motoruna uygun olmayan içerikler tespit edilerek düzenlenmesi yapılır. Bu aşamada site hızını düşüren öğeler kaldırılarak kullanıcı deneyimi iyileştirilir. URL yapısının anlamlı ve okunabilir kelimelerden oluşması sağlanır. URL içerisinde anahtar kelime geçtiğinde bulunması daha kolay olacaktır. Arama motoru sayfa başlıklarına göre indekslendiği için sitedeki sayfalarda h1 etiketi olduğundan emin olunur. Bunun yanı sıra anahtar kelime çalışması yapılarak cümleler içerisinde geçirilir. Bu noktada spam yememek için anahtar kelimelerin yoğunluğuna dikkat edilmelidir.
Sitede kullanılan görsellerin de arama motoruna uygun olarak düzenlenmesi gerekir. Dosya boyutunun küçük tutulurken kalitesinden ödün verilmemesine dikkat edilir. Böyle bir görselle sayfanın yüklenme hızı da olumlu etkilenecektir.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO çalışmaları sırasında backlink verme, sosyal medya optimizasyonu ya da indeksleme yapılır. Backlink verme diğer bir siteden söz konusu siteye yapılan yönlendirmedir. Bunun için içerisinde anahtar kelimelerin yer aldığı 200,300 ya da 400 kelimeden oluşan içerikler yazılır. Yazı içerisine backlink verilmek istenen sitenin linki koyularak yönlendirme yapılır.
Günümüzde sosyal medya kanallarının pazarlamaya olan etkisi inanılmazdır. Bunun için firmalar bu konuda ciddi yatırımlar yapmaktadır. Daha iyi bir deneyim sunmak için sosyal medya optimizasyonu çalışmalarından yararlanılabilir. Bu çalışmalar sayesinde sitenin ve içerisindeki sayfaların arama motoru sunucularına kaydolması mümkün olur.

SEO Çalışmalarına Neden İhtiyaç Vardır?

Günümüzün rekabet koşullarında ayakta kalabilmek ve rakiplere fark atabilmek için SEO çalışmalarına ihtiyaç vardır. Bu çalışmalar sayesinde daha fazla etkileşim almak ve trafik yoğunluğunu arttırmak mümkün olur. Kullanıcılara ürün ve hizmetlerinizle ilgili en doğru bilgileri aktarmak için çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Önemli olan sitenizi emanet edeceğiniz firmayı doğru seçmektir. İyi bir firma ile ihtiyacınız olan yükselmeyi yakalayabilirsiniz.

SEO Çalışmaları İçin DCA Network’ü Tercih Edin

Tecrübeli kişiler tarafından yapılan SEO çalışmaları kullanıcı dostu, hızlı ve arama motorlarında görünecek bir web sitesine sahip olmanızı sağlar. İyi bir site ziyaretçiler üzerinde bıraktığınız izlenimi iyileştirecek ve size yeni ziyaretçilerin kapısını açacaktır. Çalışmaların sonuçlarını görebilmek için zaman gereklidir.

DCA Network olarak sitenizi SEO’ya uygun olarak düzenleyebiliriz. Satın alma döngünüz üzerinde etkili olacak çalışmalarımızla rekabet sahasında güçlü bir duruş sergileyebilirsiniz. Sitenizin yükselişini takip edebilmeniz için belirli aralıklarla yaptığımız raporlandırmaları sizinle paylaşırız. Bu sayede daha etkili çalışmalar gerçekleştiririz. SEO çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.