Google Ads Reklam Türleri Nelerdir?

Google ADS Reklam Türleri

Dünyanın dijitalleşmesiyle birlikte reklam kavramı da yeni bir boyut kazandı. En büyük dijital platformlardan biri olan Google da bu yeniliğe ayak uydurdu ve Google ADS’i hizmete açtı. Eski adıyla Google Adwords olan bu hizmetin farklı türleri bulunur. Her bir sistemin kendi içerisinde farklı dinamikleri olsa temelde amaçları aynıdır. Ürün ya da hizmetlerinizin tanıtılması, marka bilinirliğinin arttırılması ve müşterilerin güvenini kazanmanız için Google ADS reklamları size yardımcı olacaktır.

Arama Ağı Reklamları

Search ADS olarak da adlandırılan bu türde Google üzerinden arama yapan kişilere reklamınız gösterilir. Bunun olması için kullanıcının reklamınızda yer alan anahtar kelimeleri kullanması gerekir. Örneğin kulaklık satıyorsanız, kablosuz kulaklık ya da bluetooth kulaklık aramasını yapan birinin sitenizi görmesi olasılığı yüksektir. Google ADS sayesinde yayınlanan reklamlarınızın hangi konumda olacağı açık arttırma sistemiyle belirlenir. Burada en fazla ücreti ödeyen ilk sırada değildir. Bunun yanı sıra anahtar kelimelerin kalite puanları da sıralamada etkili olacaktır. Anahtar kelime belirlenmesi ve reklamların içerisine yerleştirilmesi için profesyonel destek alabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü reklam ağı, web siteleri arasında dolaşan kullanıcılara ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin gösterilmesini sağlar. Bu yöntem kullanılarak çok sayıda kullanıcıya erişilebilir. Haber okurken ya da video izlerken reklamınızın görülmesi marka bilinirliğini arttırmanızı sağlayacaktır. Günümüzde birçok reklam verenin bu yöntemi kullandığı bilinmektedir. Yöntemin ödemesi reklamlarınıza tıklayıp siteye yönlenen kişilere göre yapılır. Yani tıklama başına Google’a ödeme yapmak gerekir. Tüm bu süreci daha kolay bir şekilde gerçekleştirmek için DCA Network yanınızda!
Alışveriş Reklamları
Shopping ADS olarak bilinen bu reklam türünde arama sonuçlarında yer alan ürünlerin resimleri, fiyatları ve bilgileri görüntülenir. En büyük avantajı yüksek dönüşüm oranlarına sahip olmasıdır. Alışveriş reklamları verebilmek için Google Merchant hesabı açarak Google ADS ile entegre etmek gerekir. Google Merchant’ın ne olduğunu kısaca açıklamak gerekirse ürünlerin eklendiği Google deposu olarak düşünülebilir. Buradan alınan verilerle reklam kampanyaları oluşturulur.

Video Reklamlar

Video reklamlar son zamanların en çok kullanılan video platformu Youtube üzerinden reklam vermeyi sağlar. Google ADS üzerinden oluşturulan reklamlar uygulamayı kullanan milyonlar kişi tarafından görülebilir. Ürün ya da hizmetlerinizi tanıtmak için kaliteli içerikler oluşturmanız kullanıcıların size güven duymasını sağlayacaktır.

Tüm bu olumlu etkileri göz önüne alındığında reklam kampanyaları sırasında video reklamlara da yer vermek iyi bir karar olacaktır. Video reklamlar yayın dışı, Bumper ve Truwiew reklamları olarak kendi içerisinde 3 kategoriye ayrılır. DCA Network çalışanlarına danışarak nasıl bir video reklam kampanyası oluşturmanız gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz reklamlarınızı profesyonel bakış açımızla biz oluşturabiliriz.

Evrensel Uygulama Reklamları

Evrensel uygulama reklamları, Google Play ya da APP Store üzerinden kullanıcılara ulaşmayı sağlar. Dönüşüm oranı oldukça yüksek olan bu reklam türünde, yeni oluşturduğunuz bir uygulamayı başarılı bir proje haline dönüştürebilirsiniz. Evrensel uygulama hizmetinden yararlanmak için yapılması gereken tek şey süreci başlatmaktır. Optimizasyon, bütçe planlaması ve reklam yayınlama gibi işlemler Google tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Tüm bu yöntemler düşünüldüğünde reklam çalışmalarını profesyonel bir firmaya emanet etmek doğru bir hamledir. Bu sayede doğru yürütülen çalışmalarla iyi sonuçlar alınabilir.

DCA Network olarak yenilikleri takip eden yapımız ve sektörde edindiğimiz deneyimlerle reklam çalışmalarınızı yürütebiliriz. Çağa ayak uyduran dikkat çekici içeriklerinizle rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Google ADS reklam türleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.